Uygulama nedir?

0
(0)

Hiç havada yüzen bozuk para aldınız mı? Ekranınızda şeker patlatıyor musunuz? Sanal bir kediye bakar mısınız? Bu aktivitelerden herhangi birini yaptıysanız, muhtemelen bir uygulama kullanıyorsunuz! Peki uygulama nedir?

Uygulama nedir?

Uygulama, dijital cihazların kullanıcıları için tasarlanmış bir programdır. Akıllı telefonlardan oyun sistemlerine kadar cihazlar için üretilmiştir. Uygulamaların, sorun çözme ve eğlence dahil birçok amacı vardır.

Oyunlar ve sosyal medya için birçok popüler uygulama kullanılmaktadır. Bu muhtemelen şaşırtıcı değil! Çoğu kişi cihazlarını, eğlence veya iletişimde kalmak için eline alır. En iyi uygulamalardan bazıları yıllardır piyasada, ancak bazı uygulama oluşturucular her gün yenilerini yapıyor.

Nasıl bir uygulama yaparsınız?

Kendi uygulamanızı yapmayı düşündüyseniz, beklemenize gerek yok. Çocuklar bile birkaç başarılı uygulama yaptı. Nasıl yaptıklarını merak ediyor musunuz?

Bir uygulama oluşturmanın ilk adımı genellikle en zor olanıdır: bir fikir bulmak. Uygulama oluşturucular, en çok kendi ilgi alanlarına dayalı bir fikir kullandıklarında başarılı olurlar. Siz ne ile ilgileniyorsunuz? Spor yapmaktan hoşlanır mısınız? Okuma? Doğa? Tutkunuz ne olursa olsun, ilgilendiğiniz bir uygulamaya daha fazla çaba göstereceksiniz. Bu aynı zamanda uygulamayı oluşturmayı daha eğlenceli hale getiriyor!

uygulama tanımı

Uygulamalar ne işe yarar?

Uygulama üreticileri, bir fikir edindikten sonra uygulamanın ne yapmasını istediklerine karar verir. Bir doğa uygulaması, çiçekleri resimlerle tanımlayabilir. Bir okuma uygulaması, kitapları diğer dillerde yüksek sesle okur. Tek sınır, yapımcının hayal gücüdür! Bu aynı zamanda uygulama oluşturucuların uygulamalarının nasıl görüneceğine karar vermesidir. Uygulama grafikleri tasarlamak ve bir renk şeması seçmek, uygulama oluşturmanın en eğlenceli adımlarından biri olabilir. Yapıcı nihayet fikirlerinin bir araya geldiğini görüyor!

Birden fazla dil konuşuyor musunuz? Bazı insanlar üç, dört ve hatta beş dil konuşuyor! Fakat dijital cihazların da farklı diller kullandığını biliyor muydunuz? İspanyolca, Mandarin ve İngilizce yerine Python, Java ve Ruby gibi programlama dillerini konuşuyorlar. Uygulama üreticilerinin uygulamalarını oluşturmak için bu dillerden birini veya birkaçını bilmeleri gerekir. Zaten bir programlama dili bilmiyorsanız, bunun sizi durdurmasına izin vermeyin! Pek çok insan bu dilleri çevrimiçi araçları kullanarak kendi kendilerine öğreniyor.

Bugün dünyadaki 2 milyardan fazla akıllı telefon kullanıcısı ile uygulamaların popülaritesi artmaya devam edecek. Bir sonraki büyük uygulama için bir fikriniz var mı? İnsanların birbirine bağlanmasına yardımcı olacak mı? Yoksa günlük bir soruna çözüm mü sağlayacak? Bir sonraki büyük oyun uygulamasını tasarlamayı mı tercih edersiniz?

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!