Su İle Kilo Verme

0
(0)

Kilo vermek bir hedef olduğunda, çok su içmek diyet yapanların cephaneliğinde yararlı bir araç olabilir. Metabolizmanızı hızlandırmaya, iştahınızı bastırmaya ve su ağırlığınızı azaltmanıza yardımcı olur. Günde önerilen 8-10 bardaktır.

Su Tüketiminizi Arttırmak

Gün boyu su için. Gün içinde su içmek, daha fazla kilo almanızı sağlayacak süt, sütlü çay, meyve suyu ve atıştırmalıklar gibi yüksek kalorili içecekler tüketmeden kendinizi tok hissetmenize yardımcı olabilir.

Zaten dolu olma hissine sahip olmanız gerektiğinden, atıştırmalık yediğinizde daha az yiyebilirsiniz. Günlük olarak daha az kalori tüketmek kilo vermeyi hızlandırabilir.

  • Su içmekten hoşlanmıyorsanız, bunun yerine aromalı suyu deneyin. Daha lezzetli bir su deneyimi için kalorisiz lezzet paketleri satın alın.
  • Gün boyunca suyunuzu içmeniz gerektiğini hatırlatan bir alarm kurun. Bu şekilde unutmazsınız. Bu aynı zamanda daha düzenli su içme alışkanlığı kazanmanıza da yardımcı olacaktır.
  • Suyu yakınınızda tutun. Her zaman yanınızda bir su şişesi bulundurmanız daha fazla su içmenizi kolaylaştıracaktır. Doldurulabilir bir şişe satın alın ve evde, işteyken veya işlerinizi halletmek için dışarıdayken elinizin altında tutun.


Her yemekten önce bir bardak su için. 
Dolgunluk hissi, daha az yemenize yardımcı olur, böylece daha iyi kilo verme sonuçları için daha az kalori tüketir.

  • Porsiyon boyutunu ve kalori alımını da izlemeyi unutmayın. Su, sağlıksız beslenmeyi ortadan kaldırmaz.

Sindirime yardımcı olmak ve sudan kilo kaybını hızlandırmak için yemekten önce, yemek sırasında ve sonrasında tam bir bardak su için. Su, vücudunuzun yiyecekleri parçalamasına ve besin maddelerini emmesine yardımcı olacaktır.


Şekerli içecekleri suyla değiştirin. 
Gazoz, alkollü içecekler, tatlılar veya diğer yüksek kalorili içecekler içmek yerine bir bardak veya şişe su alın. Yüksek kalorili alternatifler için sıfır kalorili bir içeceği değiştirmek, size günde yüzlerce kaloriyi koruyarak kilo vermeye daha da yardımcı olabilir.


Herhangi bir alkol tüketimini eşit miktarda suyla eşleştirin. 
Bu eşleşen sıvı alımı, günlük su alımınıza dahil edilmemelidir. Bu amaçla içtiğiniz su, günlük su hedefinize ek olmalıdır.

Tuz alımını kesin 

Tükettiğiniz diyet tuzu miktarını azaltmak, özellikle günlük su alımındaki artışla birleştiğinde, hızlı bir şekilde su kilo vermenize yardımcı olabilir.

  • Yiyecekleri tatlandırmak için tuz yerine diğer tatları ve baharatları deneyin. Taze otlar veya sarımsak, sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip değildir ve birçok yiyeceğin lezzetini artırmak için eklenebilir.
  • Bir marka düşük sodyumlu bir seçenek sunuyorsa, onu tercih edin. Bu, sevdiğiniz yiyeceklerin gereksiz tuzsuz tadını çıkarmanın kolay bir yoludur.
  • Sodyum içeriği her zaman açık değildir, bu nedenle beslenme etiketini kontrol edin. Çoğu restoranda olduğu gibi konserve ve dondurulmuş sebzelerde de tuz bulunur.

Artık birçok restoran beslenme bilgilerini çevrimiçi olarak yayınlıyor, böylece sipariş vermeden önce kontrol edebilirsiniz.

 

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!