Sezgi Nedir?

5
(1)

Hiç merak ettiniz mi…
– Annelerin başlarının arkasında gözleri var mı?
– Anneler Günü’nü kim başlattı?
– Sezgi nedir?

https://youtu.be/8y4G0_sotB4

Anneler Günü’nü kim başlattı?

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü, Amerikalılar Anneler Günü’nde annelerine özel bir saygı gösterirler. Tatil 1908 yılında Anna Jarvis tarafından annesini onurlandırmanın bir yolu olarak kuruldu. Başkan Woodrow Wilson 1914’te resmi bir ulusal bayram yaptı.

Anneler Günü kısa süre içinde oldukça ticari hale gelen bir tatil oldu; bu, kişinin annesine kişisel bir haraç olarak tasarladığı şeyin tam tersi oldu. Oluşturmaya yardım ettiği tatile bile karşı çıkmaya başladı.

Bugün Anneler Günü, çiçekler, tebrik kartları ve dışarıda yemek yemek için yılın en büyük günlerinden biri olduğu için çok ticari bir tatil olmaya devam ediyor.

sezgi nedir
Annelerin başlarının arkasında gözleri var mı?

Annenize güzel bir akşam yemeğinde, bazı çiçeklerde ve güzel bir kartta muamele etmede kesinlikle yanlış bir şey olmasa da, annenizi kişisel bir şekilde onurlandırarak Jarvis’in Anneler Günü vizyonunun ruhunu canlı tutun. Ona el yazısıyla teşekkür notu yazın ya da ona kendi sözlerinizle sizin için ne anlama geldiğini söyleyin.

Siz ve anneniz arasındaki bağı kutlayın. Eşsiz ilişkinizi keşfedin. Öğrendikleriniz sizi şaşırtabilir.

Örneğin, akşam yemeğinden önce bir çerezi gizlemeye çalıştıysanız, size hiç dikkat etmediğini düşündüğünüzde, anneniz tarafından çoktan yakalanmış olabilirsiniz.

Annelerin başlarının arkasında gözleri var mı?

Nereden biliyordu? Başının arkasında gözleri mi var?

Sizi başka türlü ikna etmeye çalışsa da, başının arkasına sıkışmış bir sürü dikiz aynası olduğundan şüpheleniyor. Bunun yerine, hepinizi çok iyi tanıması ve ne yapacağınızı önceden tahmin etmesi daha olasıdır … belki ne yapacağınızı bilmeden önce bile!

sezgi nedir

Sezgi nedir?

Birçok anne, çocuklarıyla olan bu özel bağlantının, davranışlarını öngörme yeteneğinin ötesine geçtiğini söyleyecektir. Bu anneler, varsayımdan çok daha fazlası, gerçek algıdan bağımsız olarak çocukları hakkında bir içgörü veya bilgi biçimi olan “annenin sezgisi” olarak adlandırılan bir şeye sahip olduklarına inanıyorlar.

Annenin sezgisi genellikle annelerin bazen çocukları hakkında edindikleri “içgüdüsel duygu” olarak tanımlanır. Psikiyatristler, annelerin çocukları için sahip oldukları bu “iç radar” ın gebe kalmaya başlar ve bir çocuk doğmadan önceki dokuz ay boyunca güçlenir.

Annelerin, çocuklarının tehlikede olduğuna inanmalarını sağlayan kalıcı düşünceleri veya hayalleri ve hatta bazen fiziksel duyguları olan birçok hikayesi vardır. Sezgilerini takip eden anneler çoğu zaman haklı olduklarını öğrendiler ve çocuklarını her türlü tehlikeden kurtardılar.

Örneğin, 5 yaşındaki Bella Flint’in annesi Bella’nın bir beyin tümörü olduğunu hissetti. Bella’nın doktorları ilk başta annesine inanmasa da, daha fazla test yapmaları konusunda ısrar etti. Sonunda, annesi haklıydı ve Bella’nın hayatı kurtarıldı.

Uzmanlar, annenin sezgisinin sadece tesadüf olması için çok fazla hikaye olduğuna inanıyorlar. Gerçekten de, bazı uzmanlar annelerin sezgilerini daha sık “ayarlamaya” ve çocuklarına gelince içgüdülerini takip etmeleri gerektiğini savunuyorlar.

Bu nedenle, gelecekte annenizin uyarılarına dikkat edin. Eğer bir şey hakkında “içgüdüsel duygu” varsa, bunu reddetmeyin, sezgisini onurlandırın ve dikkat edin.

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir