Puzzle nasıl yapılır?

0
(0)

Hiç merak ettiniz mi…
– Puzzle nasıl yapılır?
– Bir puzzle yapmak ne kadar sürer?
– Puzzle beyniniz için iyi mi?

https://www.youtube.com/watch?v=nylElsB9MkE&feature=emb_logo

Bugünün Merak Alemi konusu tüm şekil ve boyutlarda geliyor. Güzel bir manzara, tanıdık bir ufuk çizgisi ve hatta uzay gibi görünebilir! Sayılarla etiketlenmiş kutularda gelir – 300, 500, 1.000 ve hatta 2.500. Ne hakkında konuşuyoruz? Elbette puzzle!

Puzzlelar hayatımızda en az 1760’tan beri varlar. Ancak bugün, puzzle yapma süreci oldukça değişti.

Yıllar önce insanlar kendi elleriyle puzzle yaptılar. Her bir parçayı tahta veya kartondan kesmek için dekupaj testereleri kullandılar. Bazı özel puzzle üreticileri bugün hala bunu yapıyor, ancak bu çok daha az yaygın. Bunun yerine, çoğu puzzle, toplu olarak üretiliyor.

Puzzle nasıl yapılır?

Hiç merak ettiniz mi...- Puzzle nasıl yapılır?- Bir puzzle yapmak ne kadar sürer?- Puzzle beyniniz için iyi mi?

|| Tavsiye Bağlantı: Uçurtmayı kim icat etti?

Modern puzzlelar tam olarak nasıl yapılır? Doğru resmi seçmekle başlamanız gerekiyor. Her güzel sanat eseri bu işi yapamaz. En popüler puzzlelar genellikle ayrıntılarla doludur. Sonuçta, bu onları biraz daha yönetilebilir kılıyor. Sadece tek bir renk veya desen olan bir puzzle üzerinde çalıştığınızı hayal edin!

Görüntü seçildikten sonra özel kağıda basılır ve kartona yapıştırılır. Ardından, kalıp kesiciden geçmeden önce kurumaya bırakılırlar. Bunu, puzzle’ı birçok parçaya ayıran bir çerez kesici olarak düşünebilirsiniz. Kalıp kesicinin tasarımı her puzzle yapısına özgüdür ve genellikle elle çizilir. Bu ekipmanı yapmak dört haftayı bulabilir.

Bir puzzle yapmak ne kadar sürer?

Puzzle parçaları kesildikten sonra, onları ayıran bir makineden geçiyorlar. Sonunda, kutuya konurlar ve satışa hazır hale getirilirler. Toplamda, yeni bir puzzle yapma süreci yaklaşık bir yıl kadar sürüyor.

Puzzle beyniniz için iyi mi?

Hiç merak ettiniz mi...- Puzzle nasıl yapılır?- Bir puzzle yapmak ne kadar sürer?- Puzzle beyniniz için iyi mi?

|| Tavsiye Bağlantı: Modern futbol topu kaç yıllık?

Elbette puzzlelar sadece eğlence amaçlı değil! Beyniniz için de iyidirler. Uzmanlar, bir puzzle’ı bir araya getirmenin bir gizemi çözmeye çalışmakla aynı etkiye sahip olduğunu söylüyorlar. Farklı beyin bölgelerini uyarabilir. Ayrıca bir puzzle üzerinde çalışmak stresi de azaltabilir. Ve elbette, o son parçayı doğru yere yerleştirmek harika bir duygu.

Belki de puzzleların zamansız bir eğlence kaynağı gibi görünmesinin nedeni budur. Yüzlerce yıldır buralardayken, evdeki yalnızlık zamanlarında puzzle satışlarında muazzam bir artış gördü çünkü insanlara eğlenmek için ucuz bir yol gerekiyor. Birçok insan COVID-19 salgını sırasında evde kalırken tekrar puzzlelara yöneldi. Puzzle yaparak saatlerce başında vakit geçirebilirsiniz.

Hiç bir puzzle’ı bir araya getirdiniz mi? Aileniz veya arkadaşlarınızla vakit geçirmenin eğlenceli bir yolu olabilir ve çok çeşitli seçenekler de mevcuttur. Tercihleriniz ne olursa olsun, puzzle çözerken herkes için bir bilmece vardır.

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir