Neden Plaka Tanıma Sistemi’ ne İhtiyacınız Var?

0
(0)

Neden plaka tanıma sistemine ihtiyaç duyulur? Otomatik plaka tanıma sistemi, artık araç konum bilgisi oluşturmak için sabit sıralı kameradan plakaları okumak için dijital optik karakter tanımayı kullanan popüler bir teknolojidir. Halihazırda mevcut tüm kapalı devre güvenlik sistemlerinde veya bu amaç için özel olarak tasarlanmış diğer kameraları kullanabilir.

Neden Plaka Tanıma Sistemine İhtiyaç Duyulur?

Plaka tanıma sistemi, günlük iş operasyonlarında güçlü bir varlık haline geldi. Ülkemizin karayollarının artan ticarileşmesi ile birlikte, otoparklarda ve diğer sabit yerlerdeki plaka numaralarını hızlı bir şekilde tanımak, bulmak ve kaydetmek için bir yönteme sahip olmak çok önemlidir. Plaka tanıma sistemi, güvenli bir sitede kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bu sayede sitelerin veya otoparklara araçların daha hızlı giriş ve çıkış yapabildikleri gözlemlendi. Ayrıca güvenlik durumunu da arttırmaya başlayan plaka tanıma sitemi gün geçtikçe kullanımını arttırmaktadır.

Otomatik plaka tanıma sistemi, artık araç konum bilgisi oluşturmak için sabit sıralı kameradan plakaları okumak için dijital optik karakter tanımayı kullanan popüler bir teknolojidir.

Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Otomatik bir plaka tanıma sistemi, marka, model, yıl ve renk gibi temel plaka bilgilerini gerektirir. Daha sonra, makine görüntüyü satıcı tarafından saklanan plakaların depolanmış bir veri tabanıyla eşleştirecektir. Çoğu plaka tanıma sistemi, birkaç dakika içinde 100 plakayı tarayabilir. Makine plakayı başarılı bir şekilde tarayamazsa, eşleşmeyen bir plaka uyarısı verecektir.        

Çoğu plaka tanıma sistemi, halka açık olan verileri kullanır. Birçok üretici, kolay yazılımı olan plaka tanıma yazılımı sunar. Çoğu satıcı, yazılımını satmadan önce ürünlerini değerlendirmek için ücretsiz bir deneme kullanımı sunar. Bazı şirketler ayrıca sorunlar ve güncellemeler için teknik destek sunmaktadır.

Plaka tanıma sistemi satın alabilmek için Çözüm Arge tercih edilebilir. Firma, turnike sistemi, otoparklar için çeşitli yazılımlar, donanım ürünleri ve daha çok sayıda konuda hizmet veriyor. Plaka tanıma sistemine dair daha kapsamlı detaylar için ziyaret edebilirsiniz.

https://www.cozumarge.com.tr/plaka-tanima-sistemi/

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!