Manikür nedir ?

5
(1)

Hiç merak ettiniz mi
– Manikür nedir ?
– Erkekler manikür yaptırabilir mi ?
– Fransız manikürü nedir ?

https://vimeo.com/90390914

Sırtınızın ortasında kaşımaktan nefret ediyor musunuz ? Ne kadar çok uğraşırsanız uğraşın vücudunuzu basitçe her pozisyona bükemezsiniz haliyle sırtınızı kaşımanız zordur. Umarım, sevdiğiniz biri ya da iyi bir arkadaş size yardım eder. Birinin tırnaklarında kaşıntı hissi gibisi yoktur.

Tabi ki tırnaklar, kaşınmanın ötesinde her türlü görev için iyidir. Yerden  bozuk para toplamaktan elinize yada herhangi bir yüzeye yapışan sakız parçasını kazımaya kadar, tırnaklar her gün bir çok durumda  işe yarar.

Tırnakların yaptığı işlerden dolayı kirli iş olma eğilimindedir. Uzun bir iş gününden veya okuldan sonra , gün boyunca ellerinizi birkaç kez yıkamaya sadık olsanız bile , tırnaklarınızın altında muhtemelen bir miktar kir birikmiş olacaktır.

|| Tavsiye Bağlantı: Neden ellerinizi yıkamanız gerekiyor?

Ellerinizi yıkarken tırnaklarınıza özellikle dikkat edebilirsiniz .  Ancak altlarındaki tüm kiri çıkarmak her zaman mümkün değildir . Bazen onları düzeltmeniz ve tırnakların altını derinlemesine temizlemek için özel bir fırça kullanmanız gerekir.

Hiç merak ettiniz mi- Manikür nedir ? - Erkekler manikür yaptırabilir mi ?- Fransız manikürü nedir ?

Manikür nedir ?

Alternatif olarak, manikür olarak bilinen özel bir tedavi rejimi ile tırnaklarınızı ve ellerinizi biraz şımartabilirsiniz. Manikür, eller ve özellikle tırnaklar için kozmetik bir güzellik tedavisidir. Manikür evde yapılabilse de, birçok kişi profesyonel manikür için tırnak yada güzellik salonuna gitmeyi tercih ediyor.

Tipik bir manikür, tırnakların dibinde büyüyen deri olan tırnak etlerinin geriye doğru itilmesi ve kırpılması da dahil olmak üzere tırnakların törpülenmesini ve şekillendirilmesini içerir. Ellere masaj yapmaya, ıslatmaya ve nemlendirmeye ek olarak, manikür ayrıca tipik olarak tırnaklara oje uygulanmasını içerir.

Fransız manikürü nedir ?

Bazı kızlar tırnakları için parlak, gösterişli renkler seçebilirken, diğerleri uçlarında Fransız manikürü olarak bilinen ince bir beyaz cila şeridi olan açık veya soluk pembe bir cila seçebilir. Diğerleri tırnaklarına tasarım, çıkartma veya taklit mücevher eklemeyi seçebilir. Popüler manikür tedavileri ayrıca yapay tırnak jelleri, takma tırnaklar ve akriliklerin uygulanmasını içerir.

Hiç merak ettiniz mi- Manikür nedir ? - Erkekler manikür yaptırabilir mi ?- Fransız manikürü nedir ?

Erkekler manikür yaptırabilir mi ?

Manikür ve pedikür sadece kadınların alabileceği bir şey gibi görünse de, durum kesinlikle bu değil. Ellerini, tırnaklarını, ayaklarını ve ayak tırnaklarını uç şeklinde tutmak isteyen erkekler de manikür ve pedikür yaptırır. Sadece güzel cilanın uygulandığı adımı atlama eğilimindedirler!

Uzmanlar, manikürlerin en az 5000 yıl öncesine kadar izlenebileceğine inanıyor. Manikür tırnaklarınızın sağlığını korumaya yardımcı olduğu için bu hiç şaşırtıcı değil. İyi bir manikür de tırnaklarınızı güzel bir renkle cilalı ve ışıltılı bırakacaktır. Manikür süreci ayrıca rahatlamanıza ve kendinizi şımartmanıza olanak tanır, bu da stres seviyenizi azaltabilir ve ruh halinizi iyileştirebilir!

Dilimize Kazandıran: Elif KIYMIK

Kaynak:

  • https://en.wikipedia.org/wiki/Manicure
  • http://www.wisegeek.com/what-are-the-basics-of-a-manicure-and-pedicure.htm
  • http://goodspaguide.co.uk/features/manicures
  • http://skincare.lovetoknow.com/What_Are_the_Different_Types_of_Manicures

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir