Nasıl Kaynakçı Olursunuz?

0
(0)

Hiç merak ettiniz mi…
– Kaynak nedir?
– Kaynak ne kadar zamandır var?
– Nasıl kaynakçı olursunuz?

https://www.youtube.com/watch?v=iiVsvRoD2OE&feature=emb_logo

Teleskopların denizaltılarla ortak yönü nedir? Roket gemilerine ve Empire State Binası’na ne dersiniz? Bunlar ilk bakışta zor sorular gibi gelebilir. Ama cevap açık! Tüm bunları inşa etme adımlarının ortak bir yönü vardır: kaynak!

Kaynak nedir?

Kaynak nedir? İki parça metali eriyene kadar ısıtarak birbirine bağlama işlemidir. Kaynak, metalleri birleştirdiği güçle bilinir. Bu yüzden uçaklar ve uzay sondaları gibi şeyler yapmak için gerekir.

Hiç merak ettiniz mi...- Kaynak nedir?- Kaynak ne kadar zamandır var?- Nasıl kaynakçı olunur?

|| Tavsiye Bağlantı: Bermuda Şeytan Üçgeni ne kadar büyük?

Kaynak ne kadar zamandır var?

İnsanlar çok uzun zamandır kaynak yapıyorlar. Aslında binlerce yıl öncesine dayanıyor. Uzmanlar, en erken kaynak kanıtının Tunç Çağı’na ait olduğunu söylüyor. Buna dayanarak ilk insanlar basınçlı kaynak adı verilen bir yöntem kullandılar. Bu, metal parçalarını ısıtmak ve birleştirmek için basınç kullandıkları anlamına gelir.

Daha sonra demirciler kaynak yapmak için dövme yaptı. 19. yüzyılda modern kaynak teknikleri gelişti. O zamandan beri birçok kaynak yöntemi ortaya çıktı. Buna otomatik kaynak, ark kaynağı ve daha yakın zamanda argon kaynağı dahildir.

Günümüzde kaynak çok aranan bir beceridir. Çoğu insan kaynak yapmayı hobi olarak yapmak ister. Ancak usta bir kaynakçı olmak için çok fazla pratik ve eğitim gerekir. Bugün kaynak yapmayı öğrenmenin bir parçası, temel güvenlik önlemlerinin farkına varmaktır. Doğru giysiler, eldivenler ve yüz siperleri olmadan kaynak yapmak tehlike yaratır.

Nasıl kaynakçı olursunuz?

Hiç merak ettiniz mi...- Kaynak nedir?- Kaynak ne kadar zamandır var?- Nasıl kaynakçı olunur?

|| Tavsiye Bağlantı: Yılın Ayları İsimlerini Nasıl Aldı?

Birisi kaynakçı olmaya nasıl başlar? Günümüzde birçok kişi lise yıllarında kaynakçılık alanında kariyer yapmaya hazırlanıyor. Bir bilgi temeli oluşturmak için matematik ve fen dersleri alırlar. Bazıları ayrıca uygulamalı deneyim kazanmak için kurslar alır veya günlerinin bir kısmını bir kariyer merkezinde geçirirler.

Ortaokuldan sonra, gelecekteki kaynakçılar bir ticaret okuluna gidebilir. Böylelikle sertifika veya diploma kazanacaklar. Bu onların çıraklık eğitimine hak kazanmalarına yardımcı olacaktır. Bir çırak olarak, kaynak yapma becerisinde ustalaşmış insanlardan öğrenecekler. Sonunda, bir kaynakçı olarak kendi kariyerlerine başlayacaklar.

Bir şeyler yapmaktan zevk alıyor musunuz? Mesela tıbbi ekipman yaratmayı hayal ediyor musunuz? Evler inşa etmeye ne dersiniz? Kaynakçılar, toplumun birçok farklı kesimine katkıda bulunma şansına sahiptir. Bu ilgilendiğiniz bir şeye benziyorsa, belki de kaynakçılık kariyeri tam size göre!

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir