Havuç Göze İyi Gelir Mi?

5
(1)

Hiç merak ettiniz mi …
– Tavşanların iyi görme yeteneği var mı ?
– Havuç göze iyi gelir mi?
– Gözleriniz için hangi vitamin iyidir ?

https://vimeo.com/27588379

Hiçbir arkadaşınızın veya aile üyenizin havuçların gözlerinize iyi geldiğini söylediğini duydunuz mu ? Elbette, son birkaç pişmiş havuç ısırığını bitirmeniz için sizi kandırmaya çalıştıklarını düşünmüş olabilirsiniz. Ancak bu iddiaların doğruluğu var mı ?

Havuç göze iyi gelir mi?

Eğer düşünürseniz, olabilir. Sonuçta tavşanlar havuçları sever, değil mi? Hiç gözlüklü bir tavşan gördünüz mü? Muhtemelen değil! Bu nedenle havuç gözünüze iyi gelmeli!

O kadar değil ! Bu mantık , havuçların gözünüze iyi geldiği anlamına gelmez . Marul gibi tavşanlar ve diğer her türlü yiyecek de . Tavşanlarda
kulaklık takmazlar , ancak bu kulaklarının asla üşümediği anlamına gelmez .

O kadar değil! Bu mantık, havuçların gözleriniz için iyi olduğu anlamına gelmez. Tavşanlar marul ve diğer her türlü yiyeceği de severler. Tavşanlar kulaklık takmazlar, ancak bu kulaklarının asla üşümediği anlamına gelmez.

|| Tavsiye Bağlantı: Toz tavşanı nedir?

havuç göze iyi gelir mi

Havuçlarla ilgili gerçek hikayeyi öğrenmek için biraz daha derine bakmamız gerekecek. İster inanın ister inanmayın, aslında havuç yemek ile iyi görme arasında bir bağlantı vardır. Yine de bu, havuçla ilgili özel bir şey değil.

Gözleriniz için hangi vitamin iyidir ?

Bilim adamları , göz sağlığını korumak için A vitaminin gerekli olduğunu öğrendiler. Yeterli miktarda A Vitamini olmadan çok uzun süre devam etmek görüşünüzün bozulmasına neden olacaktır.

Peki havuçlar nerede rol oynar ? Havuç, karaciğerin A Vitaminine dönüştürdüğü turuncu renkli bir pigment olan beta-karoten bakımından zengindir.

Ancak havuç, beta-karoten içeren tek besin değildir. Tatlı patates, mango, balkabağı, kayısı ve kavun gibi diğer turuncu renkli yiyecekler de iyi beta-karoten kaynaklarıdır. Beta-karoten ayrıca süt, peynir ve yumurta gibi süt ürünlerinde de bulunabilir.

Havuç stoklamak için mağazaya gitmeden önce, tonlarca havuç yemenin size süper bir vizyon vermeyeceğini bilmelisiniz. Sınırlı miktarlarda A vitamini gereklidir. Meyve ve sebzelerle dolu, dengeli bir diyet size ihtiyacınız olan tüm A Vitamini verecektir. Tonlarca havuç yemek ,
cildinizi çok fazla beta-karoten yemekten sarı veya turuncuya çevirir !

havuç göze iyi gelir mi

|| Tavsiye Bağlantı: Flamingolar neden pembedir?

Gözlerinizi en iyi durumda tutmak istiyorsanız, doktorlar genel olarak sağlıklı kalmanızı önerir. Ayrıca her gece yeterince uyuduğunuzdan da emin olmalısınız. Karanlıkta okumayarak veya çok fazla televizyon izlemeyerek gözlerinizin yorulmasını azaltmak da yardımcı olabilir!

Tavşanların iyi görme yeteneği var mı ?

Peki ya çok havuç yiyen tavşanlar? İyi görüşleri var mı? Cevap evet ve hayır. Tavşanlar uzak görüşlü olma eğilimindedir, bu da uzun mesafeleri gerçekten iyi görebildikleri anlamına gelir. Ancak, yakınlardaki eşyalar için vizyonları her zaman o kadar iyi değildir.

Bunun nedenlerinden biri, gözlerin bir tavşanın kafasına yerleştirilmesidir. Tavşanların gözleri kafatasının yanlarında yüksekte yer almaktadır. Bu yerleşim, yırtıcıları hemen hemen her yönden hızlı bir şekilde tespit etmelerine yardımcı olur, ancak aynı zamanda onları tam önlerinde bir kör nokta bırakır. Bu, tavşanın yüzünün tam önüne elinizi koyduğunuzda elinizden değil de tepeden uçan bir uçaktan neden korktuğunu açıklıyor!

Dilimize Kazandıran: Cansu GÜT

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir