Google Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

0
(0)

Teknoloji çağının önemli uygulamalarından biri olan Google Play Store, özellikle Android telefonlar için olan bir uygulama indirme mağazası. Uygulama indirmesinin yanı sıra bu mağazadan film, elektronik kitap ve müzik de satın alabiliyorsunuz.

Bulunduğunuz ülkedeki içeriklerin bazı yasalar veya kararlar gereği başka bir ülkede bulunmaması; başka bir ülkede bulunan bir uygulamanın sizin ülkenizde bulunmaması da mümkün olabiliyor. Google Play Store’un önerisi kendinizi ülkenizde göstermeniz olsa bile bazı uygulamalar için ülke değiştirmek isteyebilirsiniz.

Google Play Store Ülke Bilginizi Değiştirmeden Önce Neleri Bilmelisiniz?

Google Play Store, her sene yalnızca bir ülkede bulunmanıza olanak sağlıyor. Yani, yılda sadece bir defa ülke değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Üstelik bu ülke değiştirme sırasında mevcut kredi kartı bilgileriniz eskiden bulunduğunuz ülkede kalıyor ve yeni ülkede aynı kredi kartı bilgilerini kullanamıyorsunuz.

Eğer zaten kredi kartı bilgisiyle değil de Google Play Bakiyeniz ile alışveriş yapıyorsanız yine bir şey değişmeyecek. Google Play hesaplarınızdaki bakiyeler bulunduğunuz ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Yani Türkiye’de bulunan bakiyenizi İngiltere’de kullanamazsınız. Orada ayrı bir bakiye oluşturmak zorunda kalacaksınız. Ayrıca aldığınız ürünlere olan erişiminizi kaybetmeniz de ihtimaller dahilinde.

google-play-store-ulke-degistirme-nasil-yapilir

Google Play Store Ülke Değiştirme Adımları.

  • Android işletim sistemine sahip cihazınızda Google Play Store uygulamasını açmalısınız.
  • Buradan Menü kısmından Hesap’a girin.
  • Hesap kısmındaki “ülke ve profiller” seçeneğinden adınızı ve ülkenizi bulun.
  • Yeni bir ülkede hazır ödeme bilgileriniz yoksa adımları izleyerek ödeme bilgisi ekleyin. Ekleyeceğiniz ödeme bilgisi seçtiğiniz ülkeye ait olmalıdır. Daha sonra diğer ülkelerden ekleme yapabilirsiniz.
  • Bu işlemlerden sonra Google Play otomatik olarak yeni ülkeye geçiş yapacaktır. Bu işlem 48 saati bulabilir.

Google Play Store Hazırda Bulunan Ülkeye Geçme Aşamaları

  1. Android işletim sistemli aygıtınızda Google Play Store uygulamasına girin.
  2. Menü seçeneğinden Hesap’a tıklayın.
  3. Eğer hazırda bir ülkeniz daha varsa “ülke ve hesaplar” bölümünde iki adet ülke görürsünüz: şu anda bulunduğunuz ülke ve geçiş yapmak istediğiniz, ikinci Google Play Store ülkeniz.

Geçiş yapmak istediğiniz ülkeye dokunduğunuzda işlem tamamlanmış olacaktır. Ülke değişiklikleri işlemleri 48 saati bulsa da daha erken de tamamlanabiliyor

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!