Evinizi terk etmeden dünyayı gezebilir misiniz?

5
(1)

Hiç merak ettiniz mi…
– Evinizi terk etmeden dünyayı gezebilir misiniz?
– Yabancı kültürleri öğrenmenin yolları nelerdir?
– Hiç yabancı mutfağın tadına baktın mı?

https://vimeo.com/64662665#t=10s

Kuzey kutbundaki köpek kızağının üzerinde seyahat etmek nasıl bir şeydir merak ettiniz mi? Yada İspanya da flamenko dansı yapmayı? Bu büyük dünyada merak edilecek çok yer var ve çok uzaklara seyahat etmeden onları yaşamanın birçok yolu var.

“80 Günde Devri Alem” kitabında, yazar Jules Verne okuyucuları dünya üzerinde aksiyon dolu bir maceraya sürüklüyor. Kitaplar, evinizi bile terk etmeden sizi dünyadaki herhangi bir yere götürmek için harika birer kaynaktır.

Evinizi terk etmeden dünyayı gezebilir misiniz? Yabancı kültürleri öğrenmenin yolları nelerdir?- Hiç yabancı mutfağın tadına baktın mı?
Kitap Sayesinde Seyahat

Evinizi terk etmeden dünyayı gezebilir misiniz?

Bölgenizdeki kütüphanenize bir ziyaret, Afrika safarisine başlatabilir yada Venedik’ te gondol üzerinde yolculuk yaptırabilir. İlgi duyduğunuz bölge, ülke yada kültür ne olursa olsun, manzaraları, sesleri ve kokuları tanımlamak için metin ve resimleri kullanarak sizi oralara götürebilecek bir sürü kitap vardır. Yapmanız gereken tek şey hayal gücünüzdür!

Yolculuğa çıkmadan yeni yerleri başka nasıl keşfedebilirsiniz? Hiç Hint samsası yediniz mi? Yada Almanya’daki şinitzele ne dersin? Belirli bir bölgeye has mutfağı tatmak, yeni bir yer deneyimi yaşamanın harika bir yoludur.

Hint, Etiyopya, Fransız yada Yunan mutfağında uzmanlaşmış bir restoranı evinizden de ziyaret edebilirsiniz. Evde farklı yemekler yapmak için internet üzerinden tarifler bulabilirsiniz. Sadece açık fikirli olun. Size garip görünen bazı yiyecekler dünyanın diğer bölgelerinde oldukça normal olabilir.

Evinizi terk etmeden dünyayı gezebilir misiniz?Yabancı kültürleri öğrenmenin yolları nelerdir?- Hiç yabancı mutfağın tadına baktın mı?
Evden çıkmadan seyahat etmek

Başka bir yere evden ayrılmadan seyahat etmenin diğer bir yolu ise müzik dinlemektir. Kitaplara ek olarak, müzik dinleyerek de o bölgeler hakkında tecrübe edinmiş olabilirsiniz. Ayrıca internete girebilir ve  çeşitli müzik sitelerindeki dünya müziklerini de dinleyebilirsiniz. Dünyanın diğer kültürlerinden ve bölgelerinden kaç farklı müzik türü olduğunu da görmüş olursunuz.

Şu da ilginizi çekebilir:

https://merakalemi.com/dunya-ve-uzay/nasil-insan-pusulasi-olabilirsiniz/

Kaynakça:

https://www.yahoo.com/style/10-ways-to-travel-without-leaving-home-114149816117.html
http://www.wikihow.com/Travel-Around-The-World-Without-Leaving-Home


  Yararlı buldunuz mu?

  Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

  Bu makaleyi yararlı bulduysanız

  Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

  Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir