Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

0
(0)

Tırnak bakımı cinsiyet fark etmeksizin her insanın el hijyeni için oldukça önem taşıyor. Güzel ve bakımlı olan tırnakların sebebi düzenli olarak el ve tırnak bakımının yapılmasıdır. Sağlıklı tırnaklar hem görünüşünüzü hem de havanızı pozitif yönde değiştirir. sağlığınız hijyene bağlı olarak el hijyenini de kapsar. Ellerinizi gün içerisinde istemeden de olsa kirli ve bakterili yerlerle temas halinde tutabiliyorsunuz.

Bu da tırnağınıza bazı bakterilerin ve mikropların girmesine neden oluyor. Tırnaklarınıza düzenli bakım uygulayarak sağlıklı ve temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde bakımsız olan tırnakların kırılması daha kolaydır. Tırnaklarınızın çabuk kırılması sağlık sorunlarınızdan kaynaklanabileceği gibi vücudunuzda ki kalsiyum eksikliğinden de meydana gelebilir. Ev temizliğinizi yaparken de tırnaklarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde temizlik ürünlerinde ki kimyasal ürünler tırnaklarınıza ve ellerinize zarar vermiş olur.

Evde Tırnak Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Her insan tırnaklarını farklı farklı şekillerde sevebilir. Bazı insanlar kısa veya küt şeklini severken bazı insanlarda tırnaklarını uzun sevebiliyor. Bunlar insanlara bağlı fakat herkesin asıl istediği tırnaklarının güçlü ve temiz görünmesidir. Tırnaklara iyi gelen doğal içerikleri evde tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı iyi bir antioksidan görevi görür. Bu nedenle tırnakları olumsuz etkilerden korur. Hindistan cevizi yağını tırnaklarınıza masaj yaparak sürebilirsiniz. Bunun gibi başka çözümlerde mevcuttur. Elma sirkesini de tırnaklarınızın güçlü ve bakımlı görünmesini sağlamak için kullanabilirsiniz.

Tırnakları Hızlı Uzatmanın Yolları

İnsanlar tırnaklarını uzatmak ister. Hatta bazı insanlar tırnaklarının uzun gözükmesi için takma tırnak bile alırlar. Peki bunu doğal yoldan yapmak için ve tırnaklarınızı uzatmanız için yapmanız gerekenler nelerdir?

  • Hindistan cevizi yağı
  • Limonlu su
  • Argan yağı
  • Badem yağı
  • Elma sirkesi
  • Tırnak cilası
  • Tırnak törpülemek

Bunları tırnaklarınıza uygularsanız tırnaklarınız hem doğal bir şekilde uzamış olacak hem de yapay bir işlem olmadan sağlıklı bir şekilde uzamış olacak.

Tırnak Hijyeni Ve Bakımı

Tırnaklarınızı temiz tutmak hem el ve tırnak sağlığınız hem de vücut sağlığınız için oldukça önemlidir. Gün içinde elinizle fark etmeden mikroplu yerlere temas edebiliyorsunuz. Bunlar sağlığınız için bir tehdittir. Ellerinizi gün içinde düzenli bir şekilde yıkarsanız tırnak sağlığınızı da korumuş olursunuz. Tırnaklarınızın sağlığı için tırnaklarınızı kesinlikle yememeniz gerekiyor.

Badem yağı faydaları nelerdir?

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!