Evde Bakım Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

0
(0)

Engelli ve bakıma muhtaç kişiler devlet tarafından her ay düzenli olarak destek parası almaktadırlar. Evde bakım maaşı alan kişilere birçok banka kredi imkânı sunmaktadır. Herhangi bir kredi talebinde bankalar mevzuat hükümlerine göre belirlemektedir. Banka talepte bulunan kişinin gelir durumunu kontrol ederek kredi alıp alamayacağına karar verir. Düzenli ödemesi bulunmayan kişilere banka hiçbir şekilde kredi vermemektedir.

Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar 

Ziraat bankası: Müşterilere kredi imkânı sağlarken aynı zamanda evde bakım maaşı alarak talepte bulunanlara düşük faiz oranlı kredi imkânı sağlamaktadır. Bakım maaşı alan kişiler ve engeli bulunan kişiler bankanın sağladığı krediyi kullanmaktadır Bu kredi imkânı ile kişiler sosyal hayatla iç içe olmaktadırlar.

Garanti Bankası

Garanti bankası bakım maaşı alarak kredi başvurusunda bulunan kişiler için 36 aya kadar 25 bin civarında kredi imkânı sağlamaktadır.

İş bankası: Evde bakım maaş alan kişiler için iş bankası 15 bin kadar kredi imkânı sağlarken önemli husus olarak düzenli gelir olması gerekmektedir.

Denizbank

Denizbank evde bakım maaşı alanlara 36 ay vadeyle kredi imkânı sağlamaktadır. Dosya masrafı almamaktadır.

Yapıkredi bankası

Yapıkredi ihtiyaç kredisi adı altında 36 ay vade ile 15 bin TL kadar kredi desteği vermektedir. Bu arada dosya masrafı almamaktadır.

Kredi Alanlarda Bakım Aylığı Kesilir Mi?

Kredi talebinde bulunmadan önce bakım maaşının alındığı kurum ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. İletişime geçildiğinde kurum kredi için herhangi bir sorun oluşturmaz ise kesinti yapılmayacaktır. Başvuru işlemleri başarılı gerçekleştiği zaman bakım aylığı kesilmeyecektir. Kredi borcu ödenmediği takdirde banka ihtar ile maaşa el koyabilmektedir.

Bakım Maaşı Alanlar Kredi Başvurusu Nasıl Yapabilmektedir?

Hangi banka üzerinden kredi kullanılacak ise o bankaya giderek ya da internet üzerinden başvuruları gerçekleştirmektedirler.

Evde Bakım Maaşı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ağır engelli sağlık raporu olması gereklidir.

  • İkametgâh belgesi,
  • Nüfus kayıt örneği,
  • Engelliye ait 2 adet fotoğraf,
  • Tüm hanenin kimlik fotokopileri gereklidir.

Devletten kredi talebinde bulunan evde bakım maaşı alan kişilerin maaşlarının %70 geçmemesi gerekmektedir kredi ödemesinin.

 

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!