Daha genç görünmek için ne yapmalı? (Erkekler için)

0
(0)

Görünüşünüzde ve yaşam tarzınızda küçük değişiklikler yapmaya istekliyseniz, daha genç görünmek kolaydır. Daha çağdaş bir saç kesimi seçerek ve gardırobunuzu modern trendlere uyacak şekilde ayarlayın. Cildinizi nemlendirin ve yüzünüzün genç ışıltısını koruması için dişlerinizi beyazlatın. Daha genç görünmek için istekliysen, sağlıklı beslen, düzenli egzersiz yap ve dik durabilmek için duruşun üzerinde çalış. Zihniyetinizi değiştirmek ve spontane olmak, kalpte genç kalmak ve gerçekte olduğunuzdan daha genç olmak için harika bir yoldur. Unutmayın, yaşlanmanın kesinlikle yanlış bir tarafı yoktur ve birçok genç daha yaşlı görünmek için aktif çaba bile harcamaktadır!

Görünüşünüzü Değiştirme

  • Yüzünüze uyan daha şık bir saç modeli seçin. Yeni bir saç kesimi, daha genç görünmenin harika bir yoludur. Saçsızsanız ve saç çizginiz dramatik bir şekilde azalmışsa, saçınızla ilgilenmeyi veya başınızı kazıtmayı deneyin.
  • Yeni bir kesim seçerken yüzünüzün şekline dikkat edin. Büyük, kıvırcık bir kesim uzun bir yüzle iyi sonuç vermezken, dikdörtgen bir kafanız varsa saçınızı geriye doğru kaydırmak bir hata olabilir.

İpucu: Herkes için işe yaramayacak olsa da, sakalınızı tıraş etmeyi düşünün. Sakallar, bıyıklar ve keçi sakalılar bilinçaltında yaşlandığınızın mesajını gönderir

Saçınızı boyayın veya düzeltin. 

Birkaç beyaz saç bulursanız, onları kesin. Daha hızlı bir şekilde çok fazla beyaz saç geliyorsa, bir kuaföre gidin ve saçınızı gençken kullandığınız renge uyacak şekilde boyatın. Kendin yap saç boyası da kullanabilirsin , ancak daha önce hiç yapmadıysan kendi başına kaliteli bir boya işi elde etmek zor olabilir.

  • Dikkatleri kendinize çekmeye çalışmıyorsanız, saçınızı parlak veya doğal olmayan renklere boyamaktan kaçının.

Gardırobunuzu bazı yaşa uygun kıyafetlerle güncelleyin. 

Dolabınıza gidin ve eski görünen kıyafetleri belirleyin. Onları bağışla ve gardırobunuzu güncelleyin. Alışverişe çıkın ve biraz daha dar pantolonlar, modaya uygun takımlar ve yeni gömlekler alın. Ancak, sizden 10 yaşından büyük kişiler için açıkça tasarlanmış eşyalardan uzak durarak giysilerinizin yaşına uygun olmasını sağlayın.

  • Senin için çok genç olan kıyafetleri almak istemezsin. Kırklı yaşlarınızdaysanız ve gençlik trendlerine göre kıyafetler satın alırsanız, çok fazla çabalıyormuş gibi görüneceksiniz.
  • İş kıyafetleri için daha ince, daha havalı olur, genç ve modern olarak öne çıkmanın harika bir yoludur.


İyi cilt bakımı uygulayın

Cildinize özen göstermek, cildinizin daha uzun süre sağlıklı ve genç görünmesini sağlayacaktır. Yüzünüzü günde iki kez yıkamayı unutmayın – bir kez sabah ve bir kez yatmadan önce. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici uygulayın, bu da cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlar ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. Ayrıca haftada birkaç kez yüz peelingi veya kimyasal peeling ile cildinizi peeling yapmalısınız. Peeling, ölü cilt hücrelerini temizler ve cildinize daha parlak, daha genç bir ışıltı verir.

  • Güneş hasarı erken yaşlanmaya neden olabilir, bu nedenle dışarıdayken daima güneş kremi kullanın.
  • Cildinizi yumuşak ve nemli tutmak için her gün vücut losyonu uygulayın.


İstenmeyen tüylerden kurtulun

 Yaşlandıkça, kulaklarınızın ve burun deliklerinizin içindeki tüyler uzar . Bir burun kılı düzeltici alın ve burnunuzdan dışarı çıkan tüm kılları kesin. Kulak kıllarını özel bir saç kesme makinesi veya bakım makası ile düzeltin. Kaşınızı düzenli olarak yerinde görünmeyen başıboş tüyler için inceleyin ve koparın.

  • Boynunuzun arkasına da dikkat edin. Boynunuzu pürüzsüz ve temiz tutmak için gerektiği gibi bu alanı tıraş edin veya düzeltin.


Bir tıp uzmanı tarafından güneş lekelerini giderin. 

Gözle görülebilen güneş lekeleriniz varsa, onları çıkarabilecek misiniz diye bir dermatoloğa danışın. Lekeleri gidermek için bir ilaç alabilir veya o noktaya ağartıcı krem ​​sürebilirsiniz. Aksi takdirde, onları dondurmak veya soymak için bir cilt gençleştirme kliniğine başvurabilirsiniz.

  • Güneş lekelerine genellikle karaciğer lekeleri denir. Zararsızdırlar, ancak sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilirler.


Dişlerinizi parlak ve temiz tutmak için diş beyazlatma tedavisi
yaptırın. 

Parlak bir gülümseme gençliği ve güveni ifade eder. Diş hijyeniniz yıllar içinde biraz düştüyse, diş beyazlatma şeritleri alın ve dişlerinizi parlatmak için etiketteki talimatları izleyin. Dişlerinizi sağlıklı ve parlak tutmak için her gün dişlerinizi fırçalayın ve diş ipi kullanın.


Botoks veya dolgu yaptırmak için doktorunuzla konuşun.

Non-invaziv bir tıbbi prosedürden yararlanıp yararlanamayacağınızı görmek için birinci basamak doktorunuzla konuşun. Botoks enjeksiyonları, cildinizi gençleştirmek ve kırışıklıkları veya kaz ayaklarını yumuşatmak için harika bir yoldur. Dolgu maddeleri cildinizi yükseltmek ve daha yumuşak bir genel görünüm oluşturmak için enjekte edilebilir. Bir gençleştirme kliniğine başvurmadan önce bu seçenekleri doktorunuzla konuşun.

Not: Çok fazla yaşlanmadıysanız, çok fazla Botoks ve dolgu almak aslında sizi daha yaşlı gösterme gibi istenmeyen bir etkiye sahip olabilir.

 

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir