Daha Fazla Su İçmek İçin 4 İpucu

0
(0)

Artık yaz geldi, ister sahilde rahatlatıcı bir öğleden sonra geçirmek, arkadaşlarınızla ızgara yapmak veya çocuklarınızla dışarıda oynamak olsun, dışarıda daha fazla zaman geçiriyor olabilirsiniz.

Yaz, daha yüksek sıcaklıklar anlamına geldiğinden, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu ek suyu dikkate almak önemlidir. Susuz kalmamak için kaybettiğiniz suyu yerine koymak önemlidir. İçme suyu sadece sulu kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda başka birçok sağlık yararına da sahiptir.

su, normal, yağlamak ve eklemleri vücut ısısını korumak, ve omuriliği ve diğer hassas dokuları korumaya yardımcı olur. Sıvı alımınızı artırmak için bazı ipuçları.

 1. Bir su şişesi taşıyın. Su şişesi taşımak, hareket halindeyken kolay erişim sağlar. İşlevsel ve eğlenceli bir şişe seçerek sulu kalmayı eğlenceli hale getirin. Yeniden kullanılabilir bir su şişesi kullanmak yalnızca gezegeni kurtarmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tüm yaz boyunca sağlıklı ve sulu kalmanıza da yardımcı olur.
 2. Su alımını takip etmek ve hatırlatıcılar ayarlamak için bir uygulama kullanın. Su alımınızı takip etmenize yardımcı olacak çok sayıda akıllı telefon uygulaması vardır. İki saatte bir su içmek için hatırlatıcılar ayarlamak için telefonunuzun çalar saatini veya takvimini de kullanabilirsiniz.
 3. Dışarıda yemek yerken suyu tercih edin. Sadece kalorileri azaltmakla kalmaz, aynı zamanda paradan da tasarruf edersiniz. Yemeğiniz oraya gelmeden bardağın tamamını içmeyi deneyin. Bu, bir dolgunluk hissi yaratmaya yardımcı olacaktır.
 4. Suyunuza meyve ekleyin. Suyunuza en sevdiğiniz meyveyi ekleyerek biraz lezzet katın. Bu, tadı iyileştirmeye yardımcı olur ve daha fazla su içmenize yardımcı olabilir. Limon, misket limonu, çilek, portakal, yaban mersini, karpuz ve hatta taze nane deneyin – olasılıklar sonsuzdur!

Ailenizden ve arkadaşlarınızdan size katılmalarını isteyerek bunu daha da eğlenceli hale getirin.

Fazla Su İçmek Böbreklere Zarar Verir Mi?

Su içmek böbreklerdeki toksinleri temizler. Böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar. Fakat fazla su tüketimi böbrekleri yorabilir. Bu da beraberinde rahatsızlıklara yol açar. Özellikle böbrek hastalarının çok fazla su tüketmemesi gerekir. Bazı uzmanlara göre suyun böbrek hastalarına iyi gelmediği yönde araştırmaları da vardır. Bu yüzden günlük içilmesi gereken kadar tüketilmelidir.

Suyun Kalitesine de Dikkat Edin

Vücudunuzdan ter ve idrar yoluyla atılan suyu yerine geri koymanız, sağlığınız için oldukça önemlidir. Susama hissi dışında vücudunuz size, bazı işaretlerle de susuz kaldığını belli eder. Ağız kuruması, kol ve bacaklarda güçsüzlük, baş ağrısı, baş dönmesi gibi belirtiler, vücudunuzun susuz kaldığı anlamına gelebilir

Su içmenin en bilindik faydaları

 1. Su, Organların Düzenli Çalışmasını Sağlar
 2. Su, Zihin Gücünü Korur
 3. Su İçmek, Baş Ağrılarını Azaltabilir
 4. Su, Böbrek Sağlığı İçin Yararlıdır
 5. Su İçmek Cilt Kuruluğuna ve Sertliğine İyi Gelir
 6. Su İçmek Zayıflatır
 7. Su İçmek, Egzersiz Sürenizi Uzatır

  Su Zehirlenmesi Nedir?

 

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!