Çabuk Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

0
(0)

Çabuk kırılan saçlar birçok insan için sorun yaratır. Saçların çabuk kırılmasının birden fazla sebebi vardır. Saçlar genellikle düzgün taranmadığı, Düzenli bakım yapılmadığı, sürekli fön ve diğer ısılı işlemlere maruz kaldığı için kırılır. Bazı sebepleri ise saça uygulanan kozmetik ve kimyasal ürünlerdir. Bu kimyasal ürünler saçın doğal yapısına zarar vermekle kalmayıp, saçın kırılmasına ve dökülmesine sebep olurlar.

Saçların kırılmasının tek sebepleri dış etken ve kimyasal ürünler değildir. Saçınız vücudunuzdaki bir veya birden çok vitamin eksikliği sebebiyle de kırılıp ve dökülebilirler. Bu vitamin eksikliklerini yaşamamak ve saçların kırılıp, dökülmemesi için vücudumuza aldığımız besinlere dikkat etmemiz gerekiyor. Sağlıksız ve sürekli yağlı yiyecekler ve abur cubur tüketimi de saçınıza zarar verebilir. Saçlarınızın kırılmaması ve dökülmemesi için saç hijyeni oldukça önemlidir. Bu hijyeni doğal yollarla da sağlayabilirsiniz.

Çabuk Kırılan Saça İyi Gelen Doğal Yöntemler

Saçlarınızın cansız ve soluk görünmesine sebep olan kırık saçlarınızı doğal yöntemlerle iyileştirebilirsiniz. Bu doğal yöntemler saçınızın hem doğal yapısını bozmayacak hem de sağlıklı bir şekilde doğal yapısını kazanmasına yardımcı olacaktır. Neredeyse tüm bakım işlemleri için doğada mucizeler ve imkanlar tükenmiyor. Kırılan saçlarınız için ise doğal yağları kullanıp bir maske elde edebilirsiniz. Bu doğal yağlardan Hardal yağı, Argan yağı ve avokadoyu kullanabilirsiniz. Bu yağlardan elde edeceğiniz maskeleri saçlarınıza sürüp kırılmasına ve dökülmesine engel olmuş olursunuz.

Kırılan Saçlar Nasıl İyileştirilir?

  • Saçlarınızın ıslakken daha kırılgan olduğunu unutmamalı ve fön makinesini olabildiğince kullanmaktan uzak durmanız gerekir.
  • Her zaman geniş dişli tarak kullanarak saçlarınızın daha az kırılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Saçlarınıza belirli aralıklarla doğal yağlarla bakım yapmanız gerekir. Bu sayede saçlarınız eski canlılığını kazanırken hem de saçlarınızı kırıklara karşı daha dirençli bir hale getirebilirsiniz.
  • Saçınızın sağlıklı uzaması için belirli aralıklarla saçınızı kestirmeniz gerekir.

Saçlar neden kırılır?

Birçok insan saçlarının kırılmasından şikayetçi ve istenmeyen bir durum. Çabuk kırılan saçların başlıca sebepleri şunlardır;

  1. Fazla ısıya maruz kaldığında
  2. Kimyasal ürünlerin aşırı kullanımında
  3. Havanın değişikliği
  4. Düzenli bakım yapmamak
  5. Yanlış taramak
  6. Sürekli şampuan değiştirmek

Bu sebeplerden dolayı saçlarınızda kırılmalar meydana gelir. Bu kırılmaları önlemek için düzenli bakımınızı ve saçlarınızın hijyenine dikkat etmeniz gerekiyor.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın kırılıp, dökülmemesi için düzenli olarak bakımınızı yapmanız gerekiyor. Doğal yöntemlerle de kendi evinizde saç bakımınızı yapabilirsiniz. Fazla kimyasal ürünleri saçınıza uygulamak uzmanlar tarafından önerilmiyor. Sık sık saç boyamak veya sürekli fön gibi işlemler yapmak saçınıza zarar verebilir.

Bu yazımız ilginizi çekebilir; Kuru ciltler için en iyi krem önerileri

 

 

 

 

 

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!