Bermuda Şeytan Üçgeni ne kadar büyük?

0
(0)

Hiç merak ettiniz mi…
– Bermuda Şeytan Üçgeni ne kadar büyük?
– Bermuda Şeytan Üçgeni’nin diğer isimleri nelerdir?
– Bu
üçgendeki olaylar için herhangi bir bilimsel açıklama var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=23pcN–XdJk&feature=emb_logo

Şimdi görüyorsun… şimdi görmüyorsun! Hiç gözünüzün önünde bir şeyin kaybolduğunu gördünüz mü? Atlantik Okyanusu’nun bir bölümünde bazı insanlar böyle düşünür. Çünkü bölgede hareket eden gemiler ve uçaklar, havada kayboluyor gibi görünüyor!

Bermuda Şeytan Üçgeni’ni hiçbir haritada bulamazsınız. Ancak bu sözler pilotları ve denizcileri tedirgin ediyor. Birçok kişi, yüzlerce uçak ve teknenin ortadan kaybolmasından dolayı haritanın olmamasını suçluyor.

Bermuda Şeytan Üçgeninin diğer isimleri nelerdir?

Peki bu üçgen nerede? Miami, Florida’da başlıyor. Ardından Bermuda ve Porto Riko adalarına bağlanır. Bölge, aynı zamanda “Şeytanın Üçgeni” olarak da adlandırılır. Bazıları buna “Hoodoo Denizi” de diyor.

- Bermuda Şeytan Üçgeni ne kadar büyük?

Bermuda Şeytan Üçgeni ne kadar büyük?

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin boyutu kiminle konuştuğunuza bağlıdır. En az 500.000 mil kare olduğunu iddia eden var. Ama bazıları ise Bermuda Üçgeni’nin 1,5 milyon mil kare kadar büyük olduğuna inanıyor.

“Bermuda Üçgeni” adı ilk kez 1964 yılında Argosy dergisinde yayınlanan bir makalede kullanıldı. Yine de bölgenin efsanesi bundan çok daha eskilere uzanıyor.

Efsaneye göre Christopher Columbus, ilk seyahatlerinden birinde Bermuda Üçgeni’nden geçti. Orada pusulasıyla sorunları olduğu bildirildi. Hatta gizemli ışıklar görmüş olabilir.

En ünlü Bermuda Şeytan Üçgeni gizemi 1945’te gerçekleşti. O yılın 5 Aralık günü, beş ABD Donanması Avenger bombardıman uçağı bir eğitim görevi için bölgeye uçtu. Her biri iz bırakmadan kayboldu. Hatta onları aramak için gönderilen bir kurtarma uçağı da ortadan kayboldu. Toplamda altı uçak ve 27 adam gitmişti.

Ve daha da sıradışı hale geliyor. Bir sualtı araştırmacısı, uçakların enkazını 1991 yılında bulduğunu düşündü. Ancak uçaklar tespit edildiğinde, bunlar Flight 19’daki uçaklar değildi. Bunlar diğer askeri uçaklardı. Bu uçaklar aynı bölgede başka bir zamanda düşmüştü!

Öyleyse Bermuda Şeytan Üçgeni perili mi? Uzaylıların veya tanımlanamayan uçan nesnelerin (UFO’lar) gizli evi mi? Derinliklerinde gizemli bir deniz canlısı mı gizleniyor?

- Bermuda Şeytan Üçgeni ne kadar büyük?

Bermuda Şeytan Üçgenindeki olaylar için herhangi bir bilimsel açıklama var mı?

Bölgeyi inceleyen bilim adamları hayır derdi. Bermuda Şeytan Üçgeni’nin pek çok “gizeminin” okyanusun diğer bölgelerinde de gerçekleştiğini buldular.

Peki Bermuda Şeytan Üçgeni’nde neler oluyor? Uzmanların çoğu kazalardan kötü hava koşullarını sorumlu tutuyor. Çünkü bölgede fırtınalar yaygındır. Enkaz bulmanın neden bu kadar zor olduğuna gelince, Körfez Akıntısı’nı işaret ediyorlar. Hızlı akıntıları Bermuda Şeytan Üçgeni’nden geçer. Bu, enkazı kaza yerinden hızla uzaklaştırabilir. Tabii ki, Bermuda Üçgeni aynı zamanda Atlantik Okyanusu’nun en derin noktasına da ev sahipliği yapıyor.

Öyleyse, Bermuda Şeytan Üçgeni’nde uçmaktan veya yelken açmaktan korkmalı mısınız? Pek değil! Araştırmalar, bölgedeki gerçek kaza sayısının okyanusun diğer bölgelerine benzer olduğunu gösteriyor. Günümüzde Bermuda Şeytan Üçgeni sık sık tekneler ve uçaklarla seyahat edilmektedir. Neredeyse hepsi sağ salim dönüyor!

Kaynak:
  • https://www.nationalgeographic.com/news/2003/12/bermuda-triangle-mystery-disappearance/
  • http://www.sciencekids.co.nz/sciencefacts/earth/bermudatriangle.html
  • http://www.kidzworld.com/article/1136-scary-places-4-the-bermuda-triangle

Yararlı buldunuz mu?

Oylamak için bir yıldızı tıklayın!

Bu makaleyi yararlı bulduysanız

Bizi sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Beğen ve Takip Tuşuna Tıklamayı unutmayın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir